Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej nie ma obecnie siedziby, musieliśmy się wyprowadzić z oczekującego na renowację Pałacu Bobrowskich, ale nie zawiesliliśmy działalności.

A6 Portrait Flyer, Postcard, Greeting Card Mockup

Towarzystwo Miłośników Andrychowa w 2023 roku realizowało zadanie publiczne dotowane przez Urząd Miasta Andrychowa. W ramach zadanie udało się dokonać dodruku publikacji o Pałacu Bobrowskich pt. „Spotkajmy się w Pałacu” (książeczka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem!), zorganizować we współpracy z CKiW w Andrychowie grę terenową wokół Pałacu Bobrowskich, w której wzięły udział rodziny oraz uczniowie z 4 szkół z terenu Gminy Andrychów (łącznie ponad 150 osób) oraz przygotować publikację „Pałac Bobrowskich dla Małych i nieco Starszych”. Publikacja pt. „Pałac Bobrowskich dla Małych i nieco Starszych” to książeczka dot. historii andrychowskiego Pałacu Bobrowskich. Poprzedzona jest wiadomościami o historii Andrychowa, pochodzeniu nazwy Andrychów i dawnych właścicielach miejscowości. Podzielona została na części związane z rodzinami zamieszkującymi Pałac Bobrowskich – czyli Kto jest kim w pałacu tym?, o wydarzeniach mających miejsce w pałacu oraz instytucjach, które mieściły się w budynku po II wojnie światowej – Co tutaj było i co się zdarzyło? oraz architektoniczne ciekawostki związane z budynkiem pod nazwą – Co jest czym w budynku tym? Młodzi adepci historii mogą wypełniać ją, ponieważ zawiera wykreślanki i zadania, czy nawet miejsce na projekt pocztówki oraz strony komiksu! W książce znaleźć można 2 QR kody, które przeniosą nas do opracowanych w 2001 r. materiałów związanych z architekturą pałacu.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Andrychowa za zaufanie i sfinansowanie wszystkich działań założonych w zadaniu publicznym. Serdecznie dziękujemy firmie LoboGraf Jacka Pawlaka z Wieprza za przygotowanie pamiątkowych statuetek oraz medali dla uczestników gry. Ukłony należą się również drukarni i introligatorni GO! Print z Gołuchowic za wszelką okazaną pomoc. Mamy nadzieję, że nowość wydawnicza TMA zostanie przychylnie przyjęta przez czytelników.

Ewelina Prus-Bizoń członkini TMA

źródło